pompa ciepła

Pompa ciepła

powietrzna, gruntowa, głębinowa

Pompy ciepła

 

Firma KBI INSTAL świadczy kompleksowe usługi w zakresie doboru, montażu pomp ciepła firmy PANASONIC, VIESSMANN, AUER dla klientów indywidualnych jak i przedsiębiorstw. Na cały proces składają się 3 etapy:

 1. dobór odpowiedniej pompy ciepła do zapotrzebowania na ciepło budynku i instalacji 
 2. wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania
 3. montaż urządzeń grzewczych i innych „adaptacja kotłowni „

Właściwe wykonanie wszystkich etapów gwarantuje efektywność rozwiązania, oszczędność pieniędzy oraz trwałość i bezpieczeństwo. Korzystając z naszego doświadczenia możesz świadomie zainwestować w efektywny system centralnego ogrzewana oraz ciepłej wody.

POMPY CIEPŁA

POWIETRZNA POMPA CIEPŁA | 6 – 14 kW

HTi to najnowsza seria pomp ciepła powietrze-woda marki Auer. Są to urządzenia typu monoblock. Pompy ciepła HTi dysponują doskonałymi parametrami pracy, zapewniając podgrzewanie wody do temperatury 70°C, współczynnik COP do 5,4. HTi i uzyskując klasę energetyczną A+++.

W zależności od wyboru wersji pilota hydraulicznego, pompy ciepła HTi są w stanie zapewnić kompleksowe ogrzewanie i przygotowanie CWU jako autonomiczne i energooszczędne urządzenia grzewcze.

 

CHARAKTERYSTYKA

 • Pompa ciepła powietrze-woda o mocy 6, 8, 11, 14 kW
 • Podgrzewanie wody do temperatury 70°C.
 • COP do 5,4
 • Klasa energetyczna A+++
 • Technologia monoblok z wewnętrzną jednostką zarządzającą obiegami hydraulicznymi.
 • Płynna modulacja mocy.
 • Czynnik chłodniczy R290 – propan – wydajny i bezpieczny dla środowiska.
 • Bardzo cicha praca.
 • Maksymalnie uproszczona instalacja.
 • Eliminacja ograniczeń instalacyjnych i serwisowych dzięki zastosowaniu czynnika R290.
 • Przeznaczenie do nowych jak i istniejących już instalacji.

Do pobrania :

Informacje pobrane ze strony producenta AUER

Nowa generacja pomp ciepła.

Postęp technologiczny sprawia, że nasze życie każdego dnia staje się wygodniejsze i bezpieczniejsze. Innowacyjne myślenie tworzy nowe idee, które zmieniają świat. Pomagamy kształtować tę zmianę – dzięki inteligentnym rozwiązaniom na rzecz klimatu i komfortu. Opierając się na naszym credo „We create living spaces for generations to come” („Tworzymy przestrzeń życiową dla przyszłych pokoleń”), bierzemy również odpowiedzialność za rzeczy, które przyjdą po nas. Ponieważ ochrona naszego środowiska i otaczającej nas przyrody to bez wątpienia jedno z najważniejszych zadań, z jakimi musi się zmierzyć nasze społeczeństwo.

Transformację energetyczną i cyfryzację postrzegamy jako wielką szansę. Dają nam one wskazówki dotyczące ostrożnego korzystania z zasobów naturalnych naszej planety. Na tym tle powstał nowy program pomp ciepła. Z całkowicie nową koncepcją, która po raz kolejny znacząco zwiększa wydajność. Dla jeszcze cichszej pracy, dla mniejszej emisji zanieczyszczeń oraz dla niskiego zużycia energii i mniejszych kosztów ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Wybrane zalety najefektywniejszych nowych pomp ciepła typu powietrze/woda w wykonaniu monoblokowym

 

Temperatura na zasilaniu do 70°C  – idealna dla modernizacji

Niezawodne, kompaktowe i ekologiczne, jak nigdy dotąd – nowa innowacyjna technologia pomp ciepła Viessmann umożliwia niezwykle efektywne wykorzystywanie ciepła z natury do ogrzewania i chłodzenia. Pompa ciepła Vitocal z temperaturą na zasilaniu do 70°C i systemem adaptacji Hydro AutoControl® zaprojektowano specjalnie dla modernizowania istniejących instalacji grzewczych. Nie trzeba już koniecznie stosować ogrzewanie podłogowe do pomp ciepła – można dalej korzystać z istniejących grzejników.

 

Climate Protect+++ chroni środowisko i klimat

W nowych pompach ciepła serii Vitocal 15x i 25x stosowany jest „zielony”, naturalny czynnik chłodniczy R290 (propan), uważany za szczególnie przyjazny środowisku, cechujący się niezwykle niskim wskaźnikiem GWP100 (Global Warming Potential) = 3.

 

OptiPerform – niezawodna eksploatacja przy najwyższej efektywności

Nowoczesne pompy ciepła Viessmann posiadają opatentowany układ hydrauliczny. Dzięki Hydro AutoControl® pompa ciepła pracuje niezawodnie i z najwyższą efektywnością w każdych warunkach. Dzięki unikalnej konstrukcji pompy ciepła instalator może ją nie tylko zainstalować łatwiej i szybciej, a więc i mniejszym kosztem, lecz także wymaga ona znacznie mniej miejsca w pomieszczeniu, gdyż jest gabarytowo o nawet 60% mniejsza od podobnych systemów.

 

Service Link – dla szybkiej reakcji serwisu w przypadku zakłóceń w pracy

Nowa generacja pomp ciepła dzięki technologii przesyłania danych siecią komórkową są stale skomunikowane z chmurą Viessmann, w dodatku zupełnie bezpłatnie. Pompa ciepła raportuje ewentualne usterki bezpośrednio i bezzwłocznie. Wybrana przez Ciebie firma serwisowa może natychmiast podjąć niezbędne w danej sytuacji działania, co oszczędza czas i pieniądze.

 

Super Silent – niemal bezszmerowa praca z pełnym i częściowym obciążeniem

Dzięki technologii Advanced Acoustic Design+ pompy ciepła Viessmann należą do najcichszych w swojej klasie. Łopaty wentylatorów zostały zoptymalizowane akustycznie, a w powiązaniu z inteligentnym sterowaniem ich obrotami uzyskano istotną redukcję emitowanego dźwięku przy pracy z pełnym oraz częściowym obciążeniem. Oznacza to, że jednostkę zewnętrzną można bez problemu instalować także w gęsto zabudowanych obszarach, np. na osiedlach domów szeregowych, lub ustawiać ją blisko granicy posesji.

 

Platforma Elektroniczna – przez całą dobę w dobrych rękach

Do komunikacji z Platformą Elektroniczną potrzebna jest jedynie bezpłatna aplikacja mobilna ViCare App; zintegrowany System Zarządzania Energią Viessmann załatwi resztę. Z aplikacji mobilnej obsługuje się Platformę Elektroniczną szybko i prosto. Ponadto instalator może dzięki temu mieć instalacją zawsze na oku i natychmiast zdalnie korygować możliwe nieprawidłowości. Eliminuje to w znacznej części potrzebę uzgadniania terminów i dojazdów instalatora na miejsce.

 

Poznaj nową generację pomp ciepła Vitocal !!!

 

 Do pobrania:

 Informacje pobrane ze strony producenta Viessmann

Pompa ciepła powietrze-woda

Systemy do ogrzewania, chłodzenia i wytwarzania ciepłej wody użytkowej dla ekologicznej przyszłości.

Pompa ciepła wykorzystuje energię cieplną z powietrza zewnętrznego do ogrzewania pomieszczeń

Nasza galeria

KONTAKT 

Adres

Ul. Żytnia 3A, 05-135 Wieliszew

Telefon