Centralne ogrzewanie

Szumy w instalacji, korozja, przeciekanie, słabe grzanie – to są przykłady zaledwie paru błędów w instalacji centralnego ogrzewania. Wszystkie błędy odbijają się na wydajności instalacji i w portfelu Państwa. Dlatego wybór naszej firmy KBI INSTAL to gwarancja dobrze wydanych pieniędzy gdyż wykonane przez nas instalacje grzewcze, są od samego początku dobierane pod kontem klienta i jego indywidualnego oczekiwania.

Konsultacja i oczekiwania klienta
Przed wykonaniem instalacji centralnego ogrzewania służymy Państwu pomocą w poprawnym wyborze kotła gazowego lub na paliwo stałe ( pellet, ekogroszek ). W kolejnym etapie konsultacji dobieramy rodzaj ogrzewania i miejsc w których będą instalowane ( grzejniki, ogrzewanie podłogowe, ogrzewanie ścian ). Kiedy już Państwo zdecydują się przystępujemy do wybrania terminu instalacji.

Wykonanie instalacji centralnego ogrzewania, ogrzewanie podłogowe
Wykonane przez nas instalacje są z materiałów najwyższej jakości wyprodukowane przez znanych producentów w branży hydraulicznej. Nasi hydraulicy są przeszkoleni i posiadający aktualne uprawnienia wymagane prawem budowlanym i często wymagane przez producentów. Hydraulicy przy wykonywaniu instalacji centralnego ogrzewania posługują się profesjonalnymi narzędziami i przeznaczonymi do konkretnego zadania, zapewniającym przede wszystkim bezpieczeństwo podczas pracy siebie i osób znajdujących się w pobliżu.

Próby ciśnieniowe oraz sprawdzenie szczelności instalacji
Ostatnim etapem po wykonaniu instalacji centralnego ogrzewania jest szereg procesów sprawdzających jednym z takich jest sprawdzenie szczelności. Urządzenie służące do kontroli zmian ciśnienia podłącza się w najniższym punkcie instalacji. Manometr powinien posiadać dokładność odczytu 0,01 MPa. Ciśnienie robocze w instalacji wynosi do 0,6 MPa. Ciśnienie, które zostanie wytworzone podczas próby, czyli ciśnienie próbne powinno być około 1,5 raza wyższe od ciśnienia roboczego. Nie może ono jednak przekroczyć wartości ciśnienia maksymalnego, czyli dopuszczalnego dla poszczególnych elementów instalacji, którą się próbuje.
Próba odbywa się w dwóch etapach ze względu na możliwość powstania termicznych i ciśnieniowych odkształceń przewodów instalacyjnych. Pierwszy etap to próba wstępna. Trwa ona około 30 minut. Co około 10 minut – dwukrotnie podnosi się ciśnienie do wartości próbnej. Podczas ostatniego podniesienia nie powinno ono obniżyć się więcej niż 0,06 MPa, tj. 0,6 bara. Próba zasadnicza jest etapem drugim sprawdzania szczelności izolacji wodociągowej i trwa dwie godziny. W tym też czasie dalszy spadek ciśnienia nie powinien być większy niż 0,02 MPa, tj. 0,2 bara. Oprócz wykonania próby za pomocą manometru należy oczywiście dokładnie przyjrzeć się szczelności poszczególnych łączeń przewodów.

Dlaczego KBI INSTAL ?
Dlatego że mają Państwo pewność i gwarancje dobrze zaprojektowanej i wykonanej instalacji centralnego ogrzewania, ogrzewania podłogowego oraz innych naszych usług hydraulicznych jak również pozostałych usług z którymi mogą się Państwo zapoznać i skonsultować z nami. Zapraszamy Państwa serdecznie.

Zadzwoń do nas: 505 003 880